Grafisk Facilitering online

Klimatilpasning og natur
Vil du være en stærk visuel formidler, facilitator og idegenerator? Ønsker du at blive bedre til at involvere borgerne på dine møder og workshops?
Så kom på onlinekursus i Grafisk Facilitering med fokus på klimatilpasning og natur.

Du får tilsendt en god outliner sort tusch inden kurset.

Du modtager en invitation til onlinekurset pr. mail.

En af vores tidligere kursister har sagt følgende om kurset: Jeg synes at det var et rigtig godt kursus, hvor det at Grafisk Facilitere blev bragt ned på jorden og gjort tilgængeligt. Det var en god proces, og jeg kan bruge det jeg lærte helt konkret i mit arbejde.

Målgruppen

Kurset er relevant for dig, der arbejder med klimaprojekter og naturprojekter i det det daglige, Du kan både arbejde i en kommune eller region, i en forsyning eller som konsulent.

Vi starter med en opvarmning i brugen af tuschen, hvor alle kan være med. Vi taler løbende om hvad du med fordel kan tegne hvornår, og hvordan du kan bruge dine kendte redskaber i kombination med Grafisk Facilitering, fx. PowerPoint og posters.

Undervisningen foregår på små hold, så du får maksimal udbytte.

Kursus­start

Se datoer og tilmeld dig.

Problemer med tilmelding?
Ring til os på 8921 2100

Kursusstart

Få besked når der kommer nye afholdelsesdatoer på dette kursus.

Få besked, når kurset afholdes: Grafisk Facilitering online