Mød vores nye kursusudvikler!

5. oktober 2020

Vi glæder os rigtig meget til at tage i mod vores nye kursusudvikler Lea Kromann-Gallop den 1. november 2020. Lea har en baggrund som biolog og kommer fra en stilling som projektleder ved Billund Kommune

Lea Kromann-Gallop
Lea Kromann-Gallop er ny kursusudvikler ved Ferskvandscentret

Med Leas personlighed, faglige kompetencer og erfaringer fra uddannelse og tidligere ansættelser kan vores kursister og undervisere også roligt glæde sig til at møde en dygtig og imødekommende ny kursusudvikler.

Vi siger også kæmpetak til alle de øvrige ansøgere – tak for gode motiverede ansøgninger og engagerede samtaler. Det har været en meget positiv proces at lære så kompetente folk at kende.

Også stor TAK til vores netværk på LinkedIn, som bidrog til, at vores jobopslag nåede så flot ud til de helt rigtige.

Nysgerrig efter mere?

Find flere artikler her

Vi tilbyder nu uddannelsesforløb i for dig, der har brug for at forstå krav, konsekvenser af NIS2 og blive skarpere på hvad du skal gøre i praksis. Det sker i et samarbejde mellem Ferskvandscentret KURSUS og Erhvervsakademi Aarhus.
Arbejdet med biodiversitet i praksis handler ikke blot om fakta og faglighed, men i høj grad også om samarbejde mellem et stort antal af interessenter. Det var en af konklusionerne på den seneste vidensdag i Forum for Biodiversitet, som du kan læse mere om her.
Vores bestillingskurser fører os mange steder hen – læs om kursus i Grønland og muligheder for bestillingskursus